Subota, 09 Lipanj 2018 09:15

JUGAŠI BEZ FINALA Borba do zadnjeg daha, ipak povratka nije bilo

Napisao
VK JUg CO vs. Pro Recco VK JUg CO vs. Pro Recco Jug.hr

Prvi put nakon tri godine Jug Croatia osigranje neće igrati u finalu završnog turnira Lige prvaka. U polufinalnom dvoboju bolji od njih bio je talijanski prvak Pro Recco rezultatom 9:8 (3:2, 1:1, 2:2, 3:3).
Već u prvom napadu domaćin je poveo preko Figarija, a na drugoj strani uzvraća Renzuto za 1:1. Talijani preko Filipovića i Bodegasa bježe na 3:1, ali je u posljednjoj sekundi prve četvrtine Rašović iskoristio igrača više za 3:2.

Drugi dio obilježio je velik broj grešaka s obje strane i vrhunske obrane Tempestija i Bijača. Tek dva pogotka Di Fulvio za 4:2 i Benić za smanjenje na 4:3.

Početak treće četvrtine bio je kao iz snova. Najprije je Garcia s igračem više poravnao, a odmah potom je Fatović sa sedam metara pogodio za prvo vodstvo Juga; 5:4. Možda ključni trenutak utakmice dogodio se nepunih pet minuta prije kraja trećeg dijela kada su suci s pravom zamjene isključili Gitta i Lončara radi međusobnog udaranja. Jugaši su tako do kraja utakmice ostali samo s jednim centrom i bilo je jasno da će borba biti neravnopravna. Do kraja četvrtine Echenique i Di Fulvio vraćaju prednost na stranu Pro Recca tako da se u posljednjih osam minuta otišlo s rezultatom 6:5.

Molina je početkom posljednjeg dijela iz kontre pogodio za 7:5, ali se Jugaši nisu predali pa je Joković s igračem više ponovo smanjio zaostatak na samo jedan gol; 7:6. Jug se golom Fatovića već u sljedećam napadu ponovo vraća u igru, ali kada je Filipović dvije i pol minute prije kraja zabio iz peterca, povratka više nije bilo. Ivanković je postigao gol za konačnih 9:8, samo 27 sekundi prije kraja i više nije bilo vremena za promjenu rezultata.

Jugaši će danas u 19,00 sati igrati za treće mjesto protiv Barcelonete koja je u prvom polufinalnom susretu poražena od Olympiacosa 6:4.
Finalna utakmica na rasporedu je u 20,30 sati

Genova, bazen Sciorba

Četvrtfinale LEN Lige prvaka

Suci: Naumov (Rusija), Alexandrescu (Rumunjska)

JUG CO – PRO RECCO 8:9 (2:3, 1:1, 2:2, 3:3)

Jug CO: Bijač (12 obrana), Macan, Fatović 2, Lončar, Joković 1, Garcia 1, Ivanković 1, Rašović 1, Renzuto 1, Žuvela, Benić 1, Lozina, Jarak. Trener: Kobešćak

Pro Recco: Tempesti (18 obrana), Di Fulvio 2, Mandić, Alesani, Molina 1, Bodegas 1, Ivović, Echenique 1, Figari 1, Filipović 3, Aicardi, Gitto, Volarević. Trener: Vujasinović

Izvor: Jug.hr